Půjčovna

Půjčení zajišťujeme v malebné vesničce Jílovice, na pomezí Třeboňska, Českobudějovicka a Novohradska.

K nám se dostanete vlakem, autobusem nebo autem nebo pěšky. To můžete u nás nechat zaparkované a vyjet po krásných cyklotrasách. V případě vícedenních půjčení je možné po domluvě dovézt dvojkola po okolí dle přání zákazníka.

Půjčení dvojkol doporučujeme objednat dostatečně dopředu. Vztah mezi Klientem a půjčovnou se řídí smluvními podmínkami. U nás nelze platit kartou.

Dvojkola
Vyzkoušejte jízdu na dvojkole a využijte nejširší nabídku dvojkol. Nebojte se, zvládnete to! :-)

Jízdní kola
Nabízíme krosové kola v pánské a dámské variantě, dětské a silniční kola.

Koloběžky
Kopněte do toho a vyrazte. Kolobky Kostka jsou skvělé.

Cyklovozíky
Vozíky jsou pohodlně odpružené a v kombinaci s miminkovníkem vhodné i pro nejmenší.

Střešní boxy

Příslušenství

Časté otázky a odpovědi
Všechno důležité o dvojkolech

Jak se jezdí na dvojkole, je to obtížné?
NENÍ! Trochu obtížnější je rozjezd, ale poté co dvojkolo získá rychlost, je kolo stabilní. Prvních pár kilometrů trvá, než si zadní jezdec zvykne na to, že neřídí a nevidí dopředu. Pak se začne kochat okolím a objeví nový rozměr cyklistiky. Řazení, brzdění a hlavně řízení má na starosti přední jezdec. Zadní jezdec nemusí být dobrý cyklista, dokonce vůbec nemusí umět jezdit na kole. Velkou výhodou je, že se na dvojkole uslyšíte i za jízdy, a tak si spolu můžete povídat.
Jaký je zasedací pořádek na dvojkole?
Ideální rozložení jezdců je, když těžší jezdec jede vpředu a lehčí vzadu. Obyčejně to koresponduje i s výškou, proto jsou dvojkola v naší půjčovně vyrobena tak, že vpředu je rám pro vyššího jezdce a vzadu pro nižšího. Jízda s lehčím řidičem vpředu je možná, ale náročnější
Kolik toho na dvojkole ujedeme?
Určitě více než na klasických kolech. V součtu máte nižší odpor vzduchu a pneumatik a silnější může pomoci tomu slabšímu. Muž ženě neujede a žena muže nezdržuje :).